Hogyan kezdd a meditációt

Hogyan kezdd a meditációt? Ha kezdő vagy, akkor a legjobb, ha elolvasol egy könyvet a meditációról. Ez bevezet a témába, inspirációt ad, és elmagyarázza az alapvető dolgokat. Olyan mesterek könyvét olvasd, akikben teljesen megbízol, és tudod, hogy hitelesek. Én saját Mesterem, Sri Chinmoy „Meditáció” könyvét ajánlom. A könyvben mindent meg fogsz találni, ami a meditáció elkezdéséhez és gyakorlásához szükséges.

Válassz ki egy gyakorlatot, és azt minden reggel felkelés után végezd el. Tehát kezdd a napodat mindig meditációval, ez legyen az első. Nem kell hosszan meditálj, 10-15 perc az elején elég, de azt rendszeresen végezd el. Nem a meditáció mennyisége, hanem a minősége számít. Sokkal jobb teljesen tudatosan 5-10 percet meditálni, mint órákat ülni kavargó gondolatokkal.

A választott gyakorlatot végezd mondjuk 1 hétig, aztán választhatsz egy másik gyakorlatot, amelyik tetszik. A döntésben az érzésed vezessen, azzal a gyakorlattal kezdj, ami neked örömöt, jó érzést ad. Tehetsz be halk meditációs zenét a háttérben, vagy meditálhatsz csendben, amelyikkel jobb érzésed van. Vagy választhatsz egy vezetett meditációt, ami megkönnyíti a dolgot, ráadásul akkor az időt sem kell figyelned.

Fontos, hogy ha választasz egy meditációs utat, ami alapján elindulsz, akkor más utak meditációját ne végezd abban az időben. Ha kipróbálsz egy meditációs utat, egy módszert, akkor azzal ne vegyíts más meditációkat, ne keverj bele más utakat. Néhány hónapig próbálj ki egyetlen utat, és nézd meg, mi az érzésed azzal az úttal, azzal a meditációval. Ha az az érzésed jön, akkor mondjuk 3 hónap vagy fél év után válts át egy másik meditációs útra, és annak ismét adj időt, hogy kifejthesse a hatását, hogy megérezd neked az passzol-e vagy sem. Minden meditációs út egy módszert ajánl a fejlődésre, de egyszerre csak egy úton járj, ne kavard össze az utak tanítását és energiáját, mert az úgy már nem azt a tiszta eredményt fogja hozni.

Ha megvan a lehetőséged, akkor nagy segítség az is, ha együtt meditálsz másokkal, akik már meditálnak egy ideje. Ilyenkor automatikusan egy meditatív erőhöz jutsz, mivel, ha egy csoportban meditálsz, akkor az egyéni meditációk ereje összeadódik. Közös meditáció alkalmával, még akkor is ha nem beszélgetsz senkivel, belső lényeitek segítik egymást.

A közös meditáció olyan, mint amikor a tűznél összehúzzuk a különálló pislákoló parazsakat, és így a tűz felcsap. Mikor másokkal meditálsz, benne ülsz egy tűzben, egy meditatív tudatban vagy erőben, ami rád is átragad, téged is lángra gyújt és megerősíti a meditációd.

Ugyanakkor a közös meditáció nagy inspirációval is bír, mivel együtt vagy olyanokkal, akik ugyanazt végzik, akik ugyanúgy törekednek, mint te. Közösen minden sokkal könnyebb, ráadásul, ha kérdésed merülne fel, akkor arra könnyen választ is tudsz kapni. Ez a nyitott meditációk nagy előnye.

Végül egy idézet Mesteremtől:
„Spirituális szempontból minden kereső kezdő. Kezdő az, aki belső ösztönzést érez, hogy valami egyre istenibbé, valami egyre megvilágosítóbbá, valami egyre beteljesítőbbé váljék. Abban a pillanatban, amikor állandóan és folytonosan fejlődni akarsz, amikor állandóan túl akarod szárnyalni magadat, és be akarsz lépni az örökké túlszárnyaló túlvilágba, abban a pillanatban örök kezdővé válsz.”

VEZETETT MEDITÁCIÓ MALAYÁVAL

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.